Broda to atut mężczyzny, choć wiadomo, że nie każdy facet ma na tyle gęsty zarost, aby móc ją zapuścić. Decydując się na zapuszczenie brody, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie poświęcić jej pielęgnacji dość sporo czasu. Jak odpowiednio dbać o brodę i zarost?

Odpowiednie akcesoria do brody

Zacznijmy od rzeczy podstawowych tj. regularnego mycia brody za pomocą specjalnego szamponu. Kolejna ważna sprawa, jeżeli chcemy, aby broda wyglądała efektownie jest jej czesanie. Obecnie na rynku można znaleźć sporo kosmetyków dedykowanych brodaczom. Dostępne są balsamy, specjalne olejki, które mają zmiękczyć zarost. Przydarzą się też maszynki do golenia na wkłady, którymi można będzie ogolić te obszary twarzy, w których nie powinno być włosów. Wybór produktów dla brodaczy obecnie jest dość duży, także bez większych problemów można znaleźć kosmetyki i odpowiednie akcesoria przeznaczone do dbania o zarost. Pamiętajmy, że zarówno maszynki do golenia na żyletki czy wkłady, jak i nożyczki, maszynki elektryczne muszą być dobre jakościowo.

Warto udać się do golibrody

W dalszym ciągu dość trudno trafić na specjalistów zajmujących się pielęgnacją i strzyżeniem bród w sposób profesjonalny, nie mniej jednak z roku na rok takich specjalistów przybywa. Oczywiście nie warto decydować się ba wizytę w pierwszym lepszym salonie, najlepiej wcześniej sprawdzić opinie w sieci.

Jak widać pielęgnacja brody to dość skomplikowana sprawa i przed decyzją o zapuszczeniu brody, warto dobrze się zastanowić, czy będziemy mieć czas i ochotę odpowiednio o nią dbać. W przeciwnym razie niestety może okazać się, że będziemy wyglądać mało estetycznie.

https://barbercompany.pl/brzytwy-i-maszynkido-golenia/brzytwy-i-maszynki-do-golenia/maszynki-do-golenia-na-zyletki