Nawet w wodzie pitnej, teoretycznie dobrej dla człowieka, mogą pojawiać się różne insekty, które negatywnie wpłyną na jej właściwości i jej ogólny stan. Oczywiście są też różne metody oczyszczania tego drogocennego płynu, dlatego stosując je, dba się o jego jakość. Jednym z najlepszych sposobów walczących z pojawiającymi się w wodzie drobnoustrojami jest ozonowanie, znane na świecie już od wielu lat. Na czym ono polega i jakie daje efekty?

Ozonowaniem nazywa się po prostu sposób oczyszczania wody, której przeznaczeniem jest nadawanie się do picia. Jest to zatem jej dezynfekcja walcząca z występujący nieraz w niej drobnoustrojami. Stosując ją, można się z nimi skutecznie rozprawić, działając na nie równie skuteczną metodą co znane wszystkim Odpluskwianie. Dezynfekcja wody polega na mieszaniu jej z ozonem stosowanym w odpowiedniej proporcji. To właśnie jego cząsteczka może ulec później rozpadowi, prowadząc do wytworzenia się specjalnego tlenu cząsteczkowego. Ozon wykorzystywany jest obecnie dość aktywnie również w innych dziedzinach, odkąd naukowcy poznali jego drogocenne właściwości. Wspaniale działa on m.in. właśnie na wodę pitną.

Oczywiście drobnoustroje czy inne insekty pojawiają się nie tylko w wodzie pitnej. Czasami więc należy się z nimi rozprawiać innymi metodami, stosując przykładowo fumigację. Fumigacja zwalcza szkodniki, przeważnie owady i gryzonie, wykorzystując działanie różnych substancji chemicznych. O tych metodach powinien wiedzieć każdy, kto ma problem z różnorodnymi insektami.

Autor: Fumigacja Gdynia