Firmy pożyczające pieniądze upraszczają swoje procedury, by z ich oferty mogło korzystać coraz więcej osób. Na tym rynku panuje dosyć duża konkurencja, więc firmy zabiegają o klientów dla siebie. Wnioski na szybkie pożyczki online są zatem proste do wypełnienia, wszystko trwa dosłownie 5 minut.

Szybkie pożyczki online – dane niezbędne do wniosku

Wnioski wypełnia się przez Internet, wszystko trwa dosłownie kilka minut. Trzeba podać pewne swoje dane osobiste, między innymi takie jak imię i nazwisko, data urodzenia oraz dane z dowodu osobistego. To właśnie dowód osobisty jest poza tym dokumentem potwierdzającym polskie obywatelstwo. Większość firm udziela pożyczek obywatelom Polski, obcokrajowcy mieszkający w naszym kraju nie mogą ich zaciągnąć.

Numer konta

Do złożenia wniosku na szybką pożyczkę potrzebne jest również przedstawienie swojego numeru konta w banku. Ważne jest to, że niektóre firmy wymagają by było to konto osobiste, a zatem założone na własne imię oraz nazwisko. Bywają wprowadzone odpowiednie procedury weryfikowania tych informacji, każda z firm ma swoje własne sposoby.

Zaświadczenie o zarobkach

Zwykło się myśleć, że firmy udzielające pożyczek nie wymagają żadnych zaświadczeń o zarobkach. Nie jest to do końca prawda, bo wszystko zależy od regulaminu konkretnej firmy. Jeżeli ktoś pożycza dużą kwotę, przykładowo 25 tysięcy złotych, naprawdę trudno jest oczekiwać, że zrobi to bez udowodnienia, że jest osobą posiadającą regularne wpływy gotówki. Im więcej pieniędzy chce się pożyczyć, tym trzeba zatem spełnić więcej formalności.