Nasze mieszkania to miejsca gdzie przebywamy najwięcej. Jesteśmy tam raczej w celu wypoczynku, relaksu i rekreacji. Mieszkania więc powinny mieć przyjazne nam wnętrza, ale także powinny być funkcjonalne.

FUNKCJONALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

Dobrze zaprojektowane wnętrza powinno być przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Najważniejszy na ogół jest pokój dzienny i dobrze jest, gdy to on jest ściśle powiązany z jadalnią, kuchnią, gabinetem czy biblioteką, jeżeli taką chcemy mieć w domu.
Projektowanie wnętrz dobrze jest zawsze zlecić osobom wykwalifikowanym, ponieważ odpowiedni i dobry projektant jest w stanie stworzyć nam przestrzeń funkcjonalną i przyjazną.

DOBRA KOMUNIKACJA W DOMU

Dobrze zaprojektowana przestrzeń w domu to także taka, której ciągi komunikacyjne nie przeszkadzają sobie nawzajem. Zawsze powinniśmy unikać przechodzenia przez kolejne pokoje, ciągi komunikacyjne nie powinny krzyżować się w mieszkaniu oraz powinny być przeprowadzone tak, by nie kolidowały z wypoczynkiem mieszkańców.

DOBRZE WYDZIELONE STREFY

W przestrzeniach otwartych strefy powinny być dobrze wydzielone. Oznacza to, że domownicy przebywający w jednym pomieszczeniu nie powinni sobie nawzajem przeszkadzać. Przykładem może być pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przestrzeń może być duża, ale podzielona na kilka niezależnych części, w których każdy z mieszkańców będzie robił co innego i nie kolidował z czynnościami drugiego mieszkańca.

DODATKI

Wszelkiego rodzaju dodatki typu klimatyzatory czy grzejniki nie powinny rzucać się w oczy, w dobrze zaprojektowanej przestrzeni.

Sprawdź: wroclawskafabrykawnetrz.pl