Gra Fortnite to niezwykle ciekawa produkcja, która daje nam wiele możliwości rozrywki. Zabawa jest na tyle rozbudowana, że przez długie godziny nie można oderwać się od komputera. Jednym z najważniejszych elementów rozgrywki jest zbiór surowców. Są nam one potrzebne do tego, aby objąć przewagę nad przeciwnikiem. Materiały służą nam do budowy różnego typu konstrukcji, które pozwalają nam przeżyć. Pozyskujemy je na trzy sposoby: niszcząc gotowe obiekty za pomocą klifu, przeszukując skrzynki, czy też zwłoki pokonanego wroga. Jakie surowce są nam niezbędne?

Drewno
Drewno jest najczęściej spotykanym surowcem, jednak jest ono jednocześnie najsłabsze. Nie jest to materiał, który sprawdzi się podczas budowy schronów, więc należy o tym pamiętać. Drewno służy raczej do budowy obiektów, które pozwalają na komunikacją np. mostów, czy też schodów.

Kamień, cegła, glina
Kamień, cegła oraz glina to surowce relatywnie rzadko spotykane, a zarazem bardzo cenne. Nadają się one do budowania fortyfikacji, jednak należy pamiętać, że nie są one zbyt trwałe. Wystarczy jedno uderzenie z sinej broni, aby całkowicie zniszczyć stworzoną konstrukcję.

Metal
Metal to zdecydowanie najbardziej wytrzymały surowiec, który jest na wagę złota. Gwarantuje on najwyższy poziom niezawodności i wytrzymałości. Idealnie sprawdza się podczas budowy fortyfikacji. Najlepszym sposobem na zdobycie metalu jest niszczenie napotkanych samochodów i pojazdów. Na stronie Fortnite.pl znajdują się ciekawe informacje na temat gry, które sprawdzają się na różnych etapach zabawy.

Autor: Fortnite Polska