Peelingi mają znakomity wpływ na kondycję naszej skóry. Ich regularne wykonywanie sprawia, że pozbywamy się martwego naskórka , dzięki czemu uzyskujemy świeży, zadbany i promienny naskórek. Kiedy najlepiej go wykonywać i jak często? O to kilka wskazówek.

Po pierwsze – wieczorem

Większość pań preferuje użycie peelingów wieczorową porą (najlepiej przed snem). To doskonałe rozwiązanie, gdyż po użyciu preparatów skóra najczęściej jest lekko zaczerwieniona więc wyjście na ulice czy do pracy nie jest dobrym rozwiązanie. Wykonanie peelingu a później nałożenie maseczki lub dobrego i skutecznego kremu – sprawi, że czujemy się zrelaksowane i odprężone. Ważne jest również robienie peelingów przed depilacją (dotyczy np. nóg). W tym przypadku porusza on cebulki włosków, tak że łatwiej dadzą się usunąć. Ogromnym błędem jest wykonywanie peelingu po depilacji, gdyż prawie zawsze niesie to za sobą podrażniane skóry.

Po drugie – zimową porą

Jeżeli decydujemy się na fachowe peelingi lub zabiegi z medycyny estetycznej takie jak np. wszelkiego rodzaju wypełniacze ha i caha – warto wybierać się na nie w miesiącach jesiennych i zimowych. Skóra nie jest wówczas przesuszona ani opalona i dużo lepiej wchłania różnego rodzaju preparaty. Co ważne, po niektórych zabiegach nie można od razu wystawiać skóry na słońce.

Po trzecie – ważne wydarzenia

Ślub, urodziny czy inne ważne wydarzenia rodzinne na pewno nie sprzyjają nowym zabiegom np. na twarz. Nie warto więc decydować się na nowe preparaty tuż przed imprezą. Nigdy nie wiemy, jak zachowa się nasza skóra, czy nie pojawi się na niej uczulenie lub blizna.

Zobacz również: https://ampgroup.com.pl/juvederm-hydrate-1x1ml/