Latanie na paralotni

Sporty ekstremalne przyciągają coraz większą rzeszę fanów. Zapewniają nie tylko dobrą kondycję i poprawiają samopoczucie, ale także dostarczają niesamowitej rozrywki i zabawy z dreszczykiem emocji. Każdemu na pewno zwiększy się poziom adrenaliny podczas wspinaczki wysokogórskiej czy skoku na bungee.
Również paralotniarstwo zalicza się do grupy sportów ekstremalnych, chociaż jest to sport czysto amatorski.
Polega on na lataniu na paralotni bez napędu. Dużo osób zapisuje się na paralotniarstwo kurs.
Paralotnia to duże skrzydło, do którego przy pomocy licznych, mocnych linek zamocowana jest uprząż pilota, która swoim wyglądem przypomina plecak. Obecnie coraz częściej podpina się do paralotni napęd.
Trzeba jednak pamiętać, że do pilotażu paralotni potrzebne są specjalne uprawnienia, które można zrobić w aeroklubach lub prywatnych szkołach. Tam pod okiem profesjonalistów każdy może nauczyć się technik startu, sterowania i lądowania paralotnią. Uzyskamy niezbędną wiedzę z zakresu meteorologii i aerodynamiki oraz zdobędziemy potrzebne doświadczenie.
Czy paralotniarstwo jest bezpieczne?
Niektórzy będą zaskoczeni, ale okazuje się, że latanie na paralotni to bardzo bezpieczny sport. Wypadki należą do rzadkości, a jeżeli już się zdarzają, to biorą w nich udział motolotnie i paralotnie z napędem. Akurat te dyscypliny ze względu na awaryjność silników i specyfikę latania nisko nad ziemią (co nie daje czasu na reakcję) należą do dość niebezpiecznych.
Oczywiście zdrowy rozsądek pilota i dobry sprzęt to podstawa bezpieczeństwa. Dodać należy, że zgodnie z przepisami każdy pilot posiada również wyposażenie w postaci spadochronu zapasowego, kasku oraz protektora w uprzęży, które zwiększa bezpieczeństwo.

Więcej: http://www.flyingman.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *