Mała łazienka – duży problem. Wiedzą, to Ci, którym przyszło mieszkać w mieszkaniu posiadającym takie ograniczenie. Jej urządzenie może przysporzyć mnóstwo zmartwień, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie przechowywania. Musi znaleźć się w niej przecież tak dużo rzeczy, które służą do codziennej higieny. Dużym wyzwaniem jest zatem urządzenie małej łazienki w sposób, który zapewni dwa podstawowe parametry: będzie funkcjonalna i estetyczna. Jest na to jednak kilka sposobów, które wykorzystać można z powodzeniem we własnym domu.

Meble do przechowywania

Do przechowywania przedmiotów niezbędnych w łazienkach najczęściej służą rozmaite szafki i szuflady łazienkowe. Na rynku znaleźć można bardzo dużo propozycji, które sprawdzają się do różnego typu łazienek. Warto polecić chociażby stronę tanialazienka.com gdzie znajdują się bardzo ciekawe zestawy łazienkowe. W niewielkich łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się słupki oraz wiszące szafki, dzięki którym można dobrze zagospodarować przestrzeń. Ich główna funkcja to przechowywanie, ale poza nią istotne znaczenie odgrywa również ciekawa estetyka. Wybranie odpowiedniej szafki sprawia, że łazienka wygląda nieprzeciętnie.
Dobrym i sprawdzonym pomysłem w małej łazience będzie zakup modelu z wbudowanym koszem na pranie. Pozwoli to na zaoszczędzenie miejsca, a także na funkcjonalne zorganizowanie miejsca w łazience. Warto wybierać zamknięte szafki łazienkowe, gdyż pozwolą one na utrzymanie porządku w łazience. Dzięki schowaniu kosmetyków i rozmaitych przyborów do wnętrza szafki unikniemy efektu zagracania i nadmiernego natłoku przedmiotów na małej przestrzeni. To ważne, jeśli chcemy, aby łazienka sprawiała wrażenie estetycznej i komfortowej.

Szafka z lustrem – sprzymierzeniec małych wnętrz

Jednym z najbardziej optymalnych pomysłów na uporządkowanie przedmiotów w łazience jest zakup szafki łazienkowej z lustrem, opcjonalnie półki z lustrem. Po pierwsze zyskamy miejsce do przechowywania niezbędnych drobiazgów, których nie brakuje w łazience. Po drugie i równie istotne, lustro optycznie powiększy niewielką przestrzeń. Jest to zatem opcja wprost kapitalna do każdej małej łazienki! Tego typu szafki świetnie sprawdzają się do przechowywania w nich kosmetyków, perfum, czy nawet leków. Warto zatem zainwestować w szafkę z lustrem, którą najlepiej zamontować nad zlewem. Poprawi to jednocześnie funkcjonalność łazienki, bowiem niezbędne przedmioty znajdować będą się pod ręką.