Nowy samochód Opel

Coraz większa liczba Polaków porusza się po drogach samochodami osobowymi. Niestety znacząca część z tych pojazdów to auta używane, do których wydajności na drogach można mieć znaczące wątpliwości. Głównym czynnikiem wyboru samochodu używanego jest jego niska cena. Już za kilka tysięcy złotych można nabyć kilkunastoletni pojazd. Starsze samochody są bardziej podatne na awarie. Po kilkuletnim użytkowaniu takiego auta może się okazać, że wydaliśmy na wizyty w warsztatach samochodowych więcej niż zapłacilibyśmy za auto prosto z salonu.

Samochody nowe są oczywiście znacznie droższe, lecz przy tym zyskujemy bezpieczeństwo podczas jego użytkowania. Decydując się na nowy pojazd mamy pewność, że kupujemy sprzęt z najwyższej półki. Sprzedawcy aut używanych często dopuszczają się niedozwolonych praktyk. Przebiegi takich pojazdów są drastycznie zaniżane, nawet o kilkanaście tysięcy kilometrów. Ponadto nie mamy pewności jak dany pojazd był wcześniej użytkowany. Mogą się w nim znajdować wady ukryte, które bez wcześniejszej wizyty w warsztacie nie zostaną odnalezione. W najgorszym przypadku może się okazać, że zakupiony pojazd został zalany lub uległ wypadkowi drogowemu.

Kupując nowy samochód zyskujemy gwarancję, a także serwis. Przez pierwszych kilka lat jego użytkowania mamy zapewnioną stałą opiekę techniczną fachowców z najwyższej półki. W razie awarii uszkodzone podzespoły są nam bezpłatnie wymienianie. Oszczędzamy także na ubezpieczeniu takiego auta, które jest znacznie tańsze niż w wypadku aut używanych.

Źródło: Samochody nowe Poznań