Każdy miłośnik przyrody powinien choć raz spróbować swoich sił w ogrodnictwie. Dzięki takiemu hobby, nawet w domowych warunkach można stworzyć przepiękną kwiecistą przestrzeń. Warto do tego wykorzystać także i balkon – nawet ten niewielki, na którym na pierwszy rzut oka niewiele się zmieści.

Wybór doniczek balkonowych

Aranżując przestrzeń na balkonie dobrze jest wcześniej odpowiednio zaplanować rozmieszczenie roślin. Niektóre gatunki nie lubią bowiem swojego sąsiedztwa i mogą anektować dla siebie wszelkie promienie słoneczne utrudniając sąsiadom odpowiedni wzrost. Istotnym elementem jest także dobór odpowiednich donic. Na rynku bez problemu można znaleźć duże donice do salonu wykonane z różnorodnych materiałów.

Donice ceramiczne – solidne i wytrzymałe

Jedną z możliwości są duże donice ceramiczne. Mogą stać one bezpośrednio na ziemi lub na odpowiednio przygotowanej półce – ważne, aby miały stabilne podłoże. W takiej donicy powinien zostać wywiercony otwór na dnie, tak aby umożliwić odpowiedni przepływ wody.

Plastikowe donice balkonowe

Często kwestią zaporową dla niektórych jest wysoka cena donic ozdobnych, co prawdziwym problemem staje się zwłaszcza przy dużej ilości roślin. Można w takim przypadku sięgnąć po najtańsze rozwiązanie – plastikowe doniczki na balkon. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Doniczki plastikowe można używać wielokrotnie, jednak przed wysadzeniem w nich nowych roślin konieczne jest dokładne umycie, zwłaszcza jeżeli poprzednio do podlewania roślin używany był nawóz.