Mauritius to jedno z najmniejszych państw świata. Jest ono położone na wschód od Madagaskaru, na Oceanie Indyjskim. Stanowi jednak wzór dla wielu krajów afrykańskich ze względu na stabilny system demokratyczny i wolność na tle innych krajów afrykańskich. Mauritius to jednak także wspaniałe miejsce dla turystów przyjeżdżających z całego świata. Jest to bogactwo wspaniałej natury, obecność krystalicznie czystej wody wokół wyspy, a także dzika natura wzbudza zainteresowanie tutaj zwiedzających. Możliwość wypoczynku na przepięknych plażach pobudza zmysły, a obecność rozrywkowych okolic daje szansę także tym, którzy przyjechali się pobawić.

Cudy na Mauritiusie

Ci, którzy chcieliby przeprawić się przez ocean pod wodą, mają taką możliwość przy zatoce Blue Bay. Tamtejsza przepiękna błękitna woda i obecność różnorodnych ryb oraz żółwi pozwoli na niezwykle atrakcyjny snorkeling.
To także na Mauritiusie znajdziemy wydmy, które zmieniają swoje kolory w zależności od światła, które pada na te rewiry. Jest tutaj wiele wspaniałych wodospadów, popularny jest m.in. wodospad w Charamel, czy też Rochester Falls. Wypoczynek i zwiedzanie Mauritiusu możliwe jest na portalu Logostour.pl
W dystrykcie Black River znajduje się z kolei Park Narodowy, który jest największym parkiem na wyspie. Tutaj również możemy podziwiać wodospady, czy inne cuda natury. Znajduje się tu tropikalna roślinność, a także sporo dzikich zwierząt – małpy, czy nietoperze. Spotkamy wiele unikatowych gatunków. Spotkać różowe gołębie można bowiem tylko i wyłącznie na Mauritiusie.
Osoby pragnące trekkingu wybiorą się z chęcią na górę Le Morne znajdującej się od 2008 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, która kryje w sobie dawną osadę niewolnictwa.
Również Park Casela to miejsce dla tych, którzy piękne widoki i dziką naturę chcą połączyć z rozrywką. Można tutaj pościgać się na quadach i zorganizować sobie wspaniałe safari, przy którego okazji mijać będziemy mnóstwo bogatej fauny – np. zebry, lemury, flamingi, nosorożce, czy strusie.
W Mauritiusie dominującą religią jest hinduizm, więc i tutaj natrafimy na wiele świątyń, w których czczonych jest mnóstwo hinduskich bogów.