Jagody są świetnym rozwiązaniem przez cały rok, ale szczególne orzeźwienie przynoszą, podczas letnich upałów. Gdy żar leje się z nieba, sprawdzają się np. zimne jagodowe koktajle. Mnóstwo jest również przepisów na desery z wykorzystaniem jagód. Jagody uświetnią ciasta, torty, czy lody. Niekłamanym urokiem cieszą się jednak również jagodowe babeczki rozpływające się w ustach. Stanowią zresztą hit, bez którego ostatnimi czasy żadna impreza nie może się obejść.

Zalety jagodowych muffinek

Niewątpliwie największym walorem jest łatwość wykonania deserów tego typu. Nie trzeba być od razu kulinarną alfą i omegą, by przygotować dla rodziny ten słodki smakołyk. Przepis na jagodowe babeczki jest prosty nawet dla laika, który przypala przysłowiową wodę na herbatę. Można sprawdzić tutaj: https://recipe4appetite.pl/przepisy/desery/jagodowe-babeczki. Ponadto, ciasteczka z jagodami można swobodnie przetransportować i zabrać na wycieczkę, bez obawy ich uszkodzenia. Są jednocześnie przyjemnie kruche i wyjątkowo wytrzymałe. Poza tym, taki owocowy deser jest znacznie zdrowszy od deserów zawierających tzw. puste kalorie, więc nie ucierpią na tym najmłodsi.

Proste rozwiązania są najlepsze

Jagodowe babeczki można przygotować na przyjęcie urodzinowe dziecka lub przygotować je na szkolną uroczystość. Babeczki dają spore możliwości, jeśli chodzi o dekorowanie. W ten sposób nawet swoją pociechę możesz zachęcić bez trudu do kreatywnej pomocy w kuchni.