pensjonacik

Planując wyjazd na wakacje czy tez wyjazd służbowy najczęściej potrzebujemy znaleźć nocleg. Obecnie w internecie możemy naleźć wiele miejsc, wyszukiwarek, w których dodane są oferty noclegów. W jednym miejscu mamy dostęp do tysięcy miejsce noclegowych. Poczynając od niewielkich agroturystyk na końcu świata, przez pensjonaty B&B, na luksusowych hotelach kończąc. Co jednak zrobić, by nocleg nie zrujnował naszej kieszeni?

Przede wszystkim warto korzystać z opcji „first minute”. Opcja ta nie jest tam mocno eksploatowana jak w przypadku biur podróży, ale często szukając noclegu z dużym wyprzedzeniem mamy dostęp do pełnej oferty noclegowej, w każdym zakresie cenowym. Jeśli do naszego wyjazdy zostało jeszcze trochę czasu warto na wyszukiwarkach noclegowych obserwować „oferty dnia”. Często takie oferty są bardzo atrakcyjne i naprawdę doby hotel możemy kupić w cenie przeciętnego pensjonatu. Niektóre z wyszukiwarek pozwalają także wysyłać zapytania o noclegi. W odpowiednim formularzu podajemy informacje odnośnie naszego wyjazdu, a zainteresowane obiekty same odpowiadają na nasze ogłoszenie, podając cenę za nocleg. Dzięki temu możemy znaleźć bardzo dobre warunki noclegowe za dobrą cenę, w ciekawym miejscu.

A dla tych, którzy lubią poznawać nowych ludzi i chcą mieć nocleg za darmo pozostają serwisy typu couchsurfing, gdzie można znaleźć darmowe miejsce na czyjejś „kanapie”.

Szukasz najlepszego noclegu w Katowicach? Sprawdź ofertę best western Katowice.