Wybór odpowiedniego kotła nie jest prosty. Warto wziąć pod uwagę jego parametry techniczne, ale również jakość i precyzje wykonania. Należy jednak pamiętać, że wybierając kocioł gazowy nie należy oszczędzać. Często na forum można znaleźć zapytania pt. „jaki kocioł polecacie?”

Kotły gazowe- bo wybór ma znaczenie

Doskonałym wyborem niewątpliwie jest firma Viessmann. Cieszy się ona renomą już od wielu lat. Firma ciągle unowocześnia swoją ofertę, dzięki temu sprzedawane piece gazowe są trwalsze, a jednocześnie bardziej ekologiczne. Warto wiedzieć, że rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Niewątpliwie na uwagę zasługuje również dizajn, choć prosty, to wyrafinowany.

Kotły c.o. na gaz- bo nowoczesność to podstawa

Nowoczesne kotły c.o. na gaz są nie tylko energooszczędne, ale również wyróżniają się większą ekonomicznością. Przede wszystkim w przeciwieństwie to starszych modeli wytwarzają więcej ciepła, z tej samej ilości paliwa. Jednak świetnym rozwiązaniem są kotły kondensacyjne, które posiadają moduł komunikacyjny. Zatem pracę instalacji można nadzorować z każdego miejsca domu.

 

Kotły gazowe- estetyka i czystość

 

Każdy kto miał piec na węgiel, wie jak wiele brudu jest wytwarzana przez piec. Spalanie węgla nie tylko jest nieekologiczne, ale również wytwarza wiele brudu. Z kolei kotły gazowe nie wymagają czyszczenia, ani też mycia. Nie powstają też odpady stałe, takie jak popiół. Zatem utrzymanie czystości jest banalnie proste. Taki piec może być nawet zamontowany w kuchni, czy łazience.

http://beretta.pl