karaoke na dvd

Karaoke może być świetną zabawą. Jednak trzeba mieć do niej odpowiednie podejście i przygotowanie. Jak więc dobrze się bawić na karaoke?
Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Pamiętajmy, że nikt nie powinien się wyśmiewać z żadnego śpiewaka ani bać się wyśmiania gdyż jest to przecież zabawa dla amatorów, a prawda jest taka, że nie każdy potrafi pięknie śpiewać, ale każdy ma prawo świetnie się bawić.
Trzeba także uważać na alkohol po to aby nie narobić sobie wstydu. Mała ilość trunków doda nam odwagi i zlikwiduje tremę, jednak zbyt duża jest już niebezpieczna. Zwłaszcza jeżeli jakiś eks danej osoby świetnie się tam bawi. Wtedy mikrofon, duża dawka alkoholu i żal – z tego połączenia nie wyniknie nic dobrego. Problemem może być także zapanowanie nad głosem i szybko uciekającym tekstem. Mówiąc krótko występ osoby, która już ma problem z wysłowieniem się jest po prostu żenujący.
Jeżeli już łapiemy za mikrofon decydujemy się na dobrze znane nam utwory, a jeżeli nie jesteśmy na sto procent pewni czy odpowiednio posługujemy się językiem obcym, w którym są słowa piosenki także lepiej ją sobie odpuścić. Najłatwiej zapanować nad głosem i tremą wtedy kiedy wykonujemy często nucony utwór.
Pamiętać należy, że stras w nas budzą zwykle tylko pierwsze występy na scenie. Przy kolejnych jest zwykle łatwiej i przyjemniej. Dlatego trzeba się odważyć i przekonać się jak świetna to jest zabawa. Zresztą z tremą mogą nam pomóc walczyć znajomi – karaoke to wcale nie tylko występy solowe.

Więcej: Karaoke na dvd