uciążliwe korniki

Metody zwalczania korników w domu są znane przeważnie osobom, które posiadają sporo drewnianych elementów w swoim gospodarstwie. W wielu domach mamy do czynienia z drewnianymi schodami czy wykończeniami, a to stanowi raj dla szkodników, chcących pożywić się drewnem. Korniki drążą kolejne tunele w naszych schodach, doprowadzając do ich stopniowego rozkładu i przynosząc nam też spore niebezpieczeństwo, bowiem naruszona konstrukcja może w końcu runąć, robiąc krzywdę nam lub komuś z naszego otoczenia. Dlatego warto walczyć z owadami niszczącymi nasze otoczenie, na które przecież tak ciężko pracowaliśmy.

Zwalczanie korników powinno polegać nie tylko na doraźnym zastosowaniu danego środka i pozbyciu się szkodników, ale także na zabezpieczeniu drewnianych elementów przed kolejnymi wizytami niechcianych gości. Dlatego warto zapatrzyć się w specjalne spraye, pełniącymi obie te funkcje. Niektóre preparaty utrzymują swoje działanie nawet do pół roku, konserwując drewno i sprawiając, że korniki nie będą miały czego w nim szukać.

Warto podkreślić, że trudnym zadaniem jest zwalczanie owadów, które już dawno osiedliły się w naszym drewnie. Tu trzeba się namęczyć dużo bardziej oraz uważać by nie naruszyć konstrukcji. Do tego musimy wymienić na nowe te elementy, w których korniki żerowały przez dłuższy okres czasu. Dlatego warto zainwestować również w preparat, który ustrzeże nas od korników, gdyż lepiej zapobiegać niż później zwalczać i płacić spore pieniądze za naprawę bądź wymianę zniszczonych drewnianych elementów.

Więcej: Metody zwalczania korników w domu