Magazyn można wynająć zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem na krótki okres? Gdzie szukać ofert tego typu najmu?

Na czym polega krótkoterminowy wynajem magazynów?

Nie każdy przedsiębiorca potrzebuje magazynu na długi okres. Wówczas zastosowanie mają magazyny do wynajęcia krótkoterminowego, które pozwalają na zawarcie umowy na okres dopasowany do własnych potrzeb, natomiast znacznie krótszy niż w przypadku wynajmu długoterminowego, który liczony jest w latach.

Zwykle magazyny logistyczne do wynajmu krótkoterminowego wynajmowane są na okres do 30 dni, czyli miesiąca, dlatego można wynająć je na kilka dni lub na kilka tygodni, gdy potrzebna jest powierzchnia magazynowa do przechowywania mienia.

Kiedy wynająć magazyn krótkoterminowo?

Najczęściej na magazyny do wynajęcia krótkoterminowego decydują się firmy, które wymagają dodatkowej powierzchni na swoje towary czy zapasy na czas określony, na przykład do momentu ich sprzedaży albo wykorzystania w produkcji.

Zapotrzebowanie na wynajem krótkoterminowy magazynów rośnie zatem wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem firmy na ładunki. Dotyczy to między innymi sezonu zwiększonej sprzedaży, na przykład przed świętami Bożego Narodzenia.

Firma może wtedy pozyskać potrzebną jej powierzchnię magazynową bez potrzeby zawierania długoterminowo wiążącej ją umowy, co daje większą elastyczność i pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia działalności.

Magazyn logistyczny do wynajęcia krótkoterminowego – gdzie szukać?

Przeznaczone do krótkoterminowego wynajmu magazyny logistyczne oferowane są obecnie przez wiele centrów magazynowych na terenie całego kraju. Zaliczają się do nich zarówno magazyny zlokalizowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, jak i magazyny miejskie, które pozwalają na łatwy dostęp do ładunków.

Jednym z typów magazynów krótkoterminowych są także magazyny typu self storage, czyli samoobsługowe magazyny do wynajęcia. Są one dostępne do wynajmu już od jednego dnia i dają dostęp do powierzchni magazynowej przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Z ofertami magazynów krótkoterminowych można zapoznać się dzisiaj w internecie i od razu wysłać zapytanie ofertowe do firmy udostępniającej taką powierzchnię na wynajem.