Łazienka powinna być urządzona tak, aby zapewniać maksimum komfortu. Bardzo duże znaczenie ma wtedy dobór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego, z którego korzysta się na co dzień. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jej aranżacji.

Wanna czy prysznic?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań przy urządzaniu łazienki. Odpowiedź zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb mieszkańców oraz od metrażu pomieszczenia. Warto zwrócić szczególną uwagę na popularne rozmiary akcesoriów łazienkowych tego typu.

Dzisiaj w łazienkach najczęściej montuje się funkcjonalne prysznice, ale nadal wiele osób decyduje się na wanny. W większych salonach kąpielowych znajdują się zarówno prysznic, jak i wanna.

Oczywiście, im większa kabina czy wanna, tym więcej komfortu podczas codziennych kąpieli. Dzisiaj, poza brodzikami i kabinami w rozmiarach 80 x 80 cm oraz 90 x 90 cm, dostępne są także te o prostokątnym kształcie, na przykład w wymiarach 80 x 100 cm oraz 90 x 120 cm. Wanny oferowane są w długościach od 140 do 170 cm oraz szerokościach do 80 cm. Można również zdecydować się na wannę narożną.

Praktyczna armatura łazienkowa

Przy urządzaniu łazienki należy także zwrócić uwagę na armaturę łazienkową, czyli na baterie. Te nowoczesne mogą zaoferować szereg praktycznych i wygodnych funkcji.

Najlepiej zdecydować się na baterie mieszakowe z głowicami ceramicznymi – to rodzaje głowic do baterii, które są najtrwalsze. Baterie z mieszaczem wyposażone są w jeden uchwyt pozwalający na szybkie ustawienie temperatury.

Nieco więcej trzeba zapłacić za baterie termostatyczne. To armatura umożliwiająca utrzymanie ustalonej temperatury, dlatego nie trzeba ustawać je za każdym razem, by wziąć prysznic lub napełnić wannę.

Pod prysznic warto także dobrać deszczownicę. To natrysk o dużej powierzchni, który daje efekt padającego deszczu. Do wyboru są również panele prysznicowe z hydromasażem – to kapitalna propozycja dla osób chcących urządzić w swojej łazience domowe Spa.

Zadbaj o ciepło podczas kąpieli

Przy urządzaniu komfortowej łazienki nie można zapominać też o komforcie termicznym – zapewnią go grzejniki łazienkowe dostępne w różnych wariantach wzorniczych i kolorystycznych. Duży wybór grzejników znajdziesz na https://tanialazienka.com/grzejniki-lazienkowe.html.

Do łazienek najczęściej wybierane są grzejniki o drabinkowej konstrukcji, które nie tylko mogą ogrzać przestrzeń, ale również posłużyć jako praktyczna suszarka na ręczniki i ubrania. Do wyboru jest wiele stylowych modeli, które można dopasować nawet do najmniejszego metrażu.