Roleta okienna może być zamontowana na dwa sposoby: bezinwazyjnie albo inwazyjnie. Jaką metodę montażu wybrać przy zamawianiu rolet wewnętrznych do swojego domu?

Bezinwazyjny montaż rolet

Nie wiesz, jak zamontować rolety, aby nie utracić gwarancji producenta okien? A może po prostu zależy Ci na prostej i szybkiej instalacji? W takim przypadku najlepiej sprawdzi się montaż bezinwazyjny.

Bezinwazyjny montaż rolet okiennych polega na zastosowaniu specjalnych haczyków, które nakładane są na skrzydło okna. Haczyki te podtrzymują roletę i jednocześnie nie niszczą konstrukcji okna i jego uszczelek.

Technika bezinwazyjnego montażu okien ma bardzo szerokie zastosowanie i może być zastosowana do praktycznie każdego typu rolety okiennej, na przykład mini rolety, rolety w kasecie, rolety dzień-noc lub plisowanej.

Inwazyjny montaż rolet

Drugi wariant montażu rolet to ich inwazyjne zamocowanie do podłoża. Do takiego montażu konieczne będzie zastosowanie wiertarki oraz dopasowanych kotew w zależności od miejsca instalacji osłony.

Inwazyjny montaż rolet można wykonać:
– do ramy okna
– do ściany
– do sufitu

Montaż inwazyjny jest prowadzony najczęściej wtedy, gdy roletą chce się przesłonić całe okno, a nie pojedyncze skrzydła okienne, jak ma to miejsce w przypadku montażu bezinwazyjnego.

Gdy zatem zastanawiasz się, jak zamontować rolety dzień noc lub zwykłe rolety tkaninowe, najprostszy jest montaż bezinwazyjny na skrzydle okna.

Źródło: www.roletyalu.pl