Proteza samoprzylepna wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla pań, które chcą odzyskać kobiece kształty. Trzeba zaznaczyć, że opisywany model nie jest wkładany w kieszonkę biustonosza, a bezpośrednio przyklejany do skóry. Takie rozwiązanie zapewnia ponadprzeciętny komfort. Priorytetem jest jednak to, aby znaleźć model idealnie dopasowany.

Bezpieczne materiały

Samoprzylepne protezy piersi powinny być wykonane z certyfikowanych materiałów, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Z pewnością nie mogą one zawierać w swoim składzie żadnych toksycznych tworzyw. Rozsądniej jest postawić na model renomowanego producenta, nawet jeśli jest on nieco droższy. Trzeba pamiętać, że protezę zwykle wymienia się raz na dwa-trzy lata, a więc jej jakość ma duże znaczenie.

Modele silikonowe powinny posiadać bezpieczne krawędzie, które nie podrażnią nawet najbardziej delikatnej skóry. To samo tyczy się wkładki, która stanowi łącznik między protezą a ciałem. Nie może ona wywoływać dyskomfortu lub odparzeń.

Rozmiar i waga

Planując zakup protezy samoprzylepnej dobrze jest odwiedzić sklep dla amazonek. Decyzję o zakupie należy przemyśleć, a w przypadku wątpliwości poprosić o poradę eksperta. Z pewnością należy rozsądnie podejść do wyboru rozmiaru. Trzeba także upewnić się, że waga nie jest zbyt wysoka.

Oprócz protezy będzie potrzebna nam bielizna dla amazonek, która zapewni podwyższony poziom bezpieczeństwa. Biustonosz sprawi, że biust nie będzie się przesuwał, a dodatkowo będzie sprawiał wrażenie naturalnego.