pompa obiegowa

Nadal wiele osób na stałe mieszka w zabytkowych kamienicach, w które pierwotnie ogrzewane były z pomocą pieców na opał. Jednak coraz więcej osób ze względów praktycznych oraz ekonomicznych decyduje się na ogrzewanie gazowe.
Wbrew pozorom taka instalacja opiera się na bardzo prostym rozwiązaniu, którego podstawą jest piec oraz pompa obiegowa. Nowoczesne ogrzewanie można programować z pomocą panelu elektrycznego, na którym ustawiamy zakres temperatur, jakie mają się utrzymywać o konkretnych porach. Wdrożenie instalacji kosztuje kilka tysięcy złotych, jednak naprawdę warto. Dzięki temu rozwiązaniu już nigdy więcej nie będziemy musieli nosić węgla z piwnicy na ostatnie piętro, a rachunki za ogrzewanie wcale nie będą większe.
Piec gazowy musi być oczywiście podłączony do c.o. ale także do bieżącej wody. Ta będzie podgrzewana w piecu a następnie pompa obiegowa będzie ją przesyłać do rozstawionych po całym domu kaloryferów.
Jeśli chcemy jeszcze więcej oszczędzić na naszym ogrzewaniu warto przed montażem instalacji gazowej zainwestować w ocieplenie ścian. Stare kamienice wykonane są z cegły, w której po latach pojawiają się szczeliny, przez które ucieka ciepłe powietrze. Na szczęście istnieją nowoczesne pianki izolacyjne, które nie tylko uszczelnią powierzchnie ale również pozwolą oddychać naszym ścianom.

Ogrzewanie gazowe to nowoczesny sposób na zapewnienie odpowiedniej temperatury w domu w trakcie zimy. Wykorzystana w instalacji pompa obiegowa szybko i skutecznie rozprowadza nagrzaną wodę po kaloryferach.

Autor: dambat.pl