Wózki widłowe to pojazdy bez których nie jest możliwa praca i wykonywanie obowiązków w dużych sklepach czy magazynach firmowych. Przed wyborem i zakupem wózków widłowych do swojej firmy warto zorientować się jakie rodzaje są obecnie dostępne na rynku oraz jaki rodzaj czy model wózka widłowego będzie najbardziej potrzebny i najlepiej się sprawdzi w naszym przedsiębiorstwie.

Wózki widłowe części – co powinniśmy wiedzieć o rodzajach wózków widłowych przed zakupem tego pojazdu?

Pod względem ważnego kryterium napędu wyróżniamy między innymi: wózki widłowe elektryczne zwane także sieciowymi, wózek widłowy akumulatorowy, wózki widłowe benzynowe oraz wózek widłowy dieslowski. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi parametrami. Pod względem eksploatacji wyróżniamy między innymi takie rodzaje wózków jak: naładowny, wózek unoszący, podnośnikowy . Jeśli nasza firma zajmuje się produkcją szczególnie ciężkich towarów, które trzeba transportować w obrębie magazynu lub sklepu to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wózek podnośnikowy. Jeśli są to naprawdę ciężkie towary to zdecydowanie warto zakupić wózki kontenerowe, które przeznaczone są do transportu tych już najcięższych przedmiotów, z którymi prawdopodobnie nie poradzą sobie inne klasyczne wózki widłowe.

Wózki widłowe Linde – co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem idealnego wózka do swojego przedsiębiorstwa?

Jeśli nasza firma produkuje niebezpieczne, chemiczne substancje takie jak na przykład wodór, siarkowodór, kwasy, zasady, to warto zainwestować w inny specjalny typ wózka, jakim jest wózek antywybuchowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo podczas transportu tych wyjątkowo niebezpiecznych substancji i związków. Warto co jakiś czas rozejrzeć się na rynku, czy nie powstają nowe modele i rodzaje wózków widłowych bardziej dopasowane do rodzaju produkowanych przez naszą firmę towarów. Warto być na bieżąco w kwestii nowości z zakresu wózków widłowych, ponieważ dzięki temu nasza firma będzie coraz sprawniej pracować i będzie mogła konkurować z najlepszymi nawet zagranicznymi firmami produkującymi produkty. Jeśli nasza magazyny składają się s krętych korytarzy, lub potrzebujemy wózka do rozwożenia towaru między regałami w dużym sklepie to warto zdecydować się na model skrętny wózka widłowego. Gwarantuje on sprawną pracę nawet na bardzo małych i stosunkowo nieprzystosowanych do tego typu pracy terenach i powierzchniach. Dzięki temu wózkowi nawet mały magazyn i kręte korytarze nie są przeszkodą do sprawnego rozwożenia towaru.

Zobacz: wózki widłowe chińskie