Potrzebujesz fachowej porady prawnej, ale nie możesz udać się do kancelarii prawnej? Teraz odpowiedź na swoje zapytanie możesz otrzymać online. Jak zamówić poradę przez internet? Ile kosztuje taka usługa?

Kancelarie prawne wchodzą do internetu

Epidemia koronawirusa, ale również rosnąca popularność usług dostępnych online sprawiły, że obecnie coraz więcej kancelarii prawnych oferuje poradnictwo prawne przez internet. To dobra wiadomość dla klientów, którzy teraz pomoc prawnika mogą otrzymać bez wychodzenia z domu.

Po porady prawne przez internet można zgłosić się do kancelarii adwokackich oraz radcowskich. Oferują one poradnictwo w różnych specjalizacjach – od prawa rodzinnego, przez prawo pracy, a skończywszy na prawie ubezpieczeń. Wystarczy tylko parę minut, aby znaleźć odpowiedniego prawnika, a potem od razu się z nim skontaktować. To wszystko sprzed ekranu swojego komputera lub smartfona.

Poradnictwo prawne online – krok po kroku

Zamówienie usługi nie jest skomplikowane. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej kancelarii prowadzącej porady prawne przez internet, możesz zerknąć na stronę https://porady.prawne.online/. W następnym kroku należy przesłać do niej swoje zapytanie, a potem zaczekać na wycenę. Po zapłacie, na przykład przelewem online, kancelaria przygotowuje odpowiedź. Zazwyczaj przekazywana jest ona do klienta w 24-48 godzin.

Ceny porad prawnych online zależne są głównie od stopnia skomplikowania konkretnej sprawy, a także od liczby dokumentów do analizy. Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem od około 100 do 200 złotych.