odchudzanie

Czytając poradniki, czasopisma, słuchając porad wielu „specjalistów” od diet i odchudzania niezwykle trudno znaleźć ten jeden właściwy sposób.
Jak we wszystkim, potrzebny jest zdrowy rozsądek i równowaga.
Zdarza się, że mimo najlepszych starań, nie udaje nam się pozbyć zbędnego tłuszczu i to w takim czasie, w jakim chcielibyśmy to osiągnąć. Kogo zatem słuchać i co robić? Jakie sposoby na odchudzanie są skuteczne?
Na pewno nie szybka utrata kalorii, ponieważ może to doprowadzić do szkodliwych i długofalowych skutków dla organizmu.
Nieskutecznym sposobem jest także codzienne odliczanie ile gramów danego produktu możemy zjeść. Tym sposobem zaczynamy myśleć o jedzeniu jeszcze częściej, a oczekiwanie na kolejny kęs staje się torturą.
Lepiej powtarzać sobie codziennie jak mantrę: ” mogę schudnąć” , „na pewno nie kupię dziś żadnego fast fooda” , „po pracy muszę wybrać się na spacer”, „weekend spędzę aktywnie”, „nie poddam się nawet jeśli będę czekać dłużej na efekty”.
To działa jak samospełniająca się przepowiednia!
Kolejne sposoby na odchudzanie?
Skupić się na drobnych zmianach, wprowadzić kilka zdrowych nawyków do swojego trybu życia: np. codzienny kilkuminutowy spacer, rezygnacja z kolejnej puszki słodkiego napoju, zamiast słodzić herbatę dwoma łyżeczkami cukru dodawać tylko jedną.
Istnieją też inne sposoby na odchudzanie.
Trzeba wyklucz jeden posiłek z spośród kilku, które mamy w ciągu dnia.
Kolejno można zacząć redukować wysokokaloryczne pokarmy jak
ciastka, cukierki, lody, chipsy ziemniaczane i frytki. Rezygnacja już z tych kilku produktów powinna dać ogromny postęp.

Źródło: Tabletki na odchudzanie