Sufit napinany to nowoczesna propozycja w zakresie wykańczania wnętrz. Możemy dzięki niemu zmodernizować dotychczasowe mieszkanie, ale także nadać nowoczesny wygląd pomieszczeniom o różnym przeznaczeniu.

Estetyka

Sufity napinane nadają pomieszczeniom bardzo estetyczny wygląd, można dzięki nim zakryć wszelkie nierówności sufitu, zacieki, przewody. Dają także możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Zalet mają jednak znacznie więcej.

Sterylność

Gładka powierzchnia foli PCV sprawia, że nie osadza się na niej kurz, nie gromadzą się grzyby i pleśnie. Wystarczy tylko co kilka lat przemyć ją wodą z dodatkiem ogólnodostępnych detergentów. To właśnie z tych względów sufity napinane stosowane są w szpitalach i lokalach gastronomicznych, które muszą trzymać reżim sanitarny, doskonale nadają się też do kuchni..

Elastyczność kształtu

Sufit napinany może być wykonany dla powierzchni o różnym kształcie. Można mu również nadać dowolną geometrię np. fale, bardziej lub mniej regularne bryły. Można też wykonać ciekawe aranżacje wielopoziomowe. Możliwości jest znacznie więcej.

Kolorystyka

W tym zakresie sufity napinane dają wręcz nieograniczone możliwości. Można zamówić folie matowe, słyszące lub satynowe w dowolnym kolorze. Dodatkowe efekty aranżacyjne można uzyskać dzięki sufitom z nadrukami lub podświetleniem.

Montaż

Montaż sufitu napinanego to kwestia kilku lub kilkunastu godzin, w zależności od złożoności konstrukcji. Nie wymaga specjalnych przygotowań i wyłączenia lokalu z użytkowania.