Dzisiaj w każdym spa obowiązkowo wręcz musi się znajdować naprawdę świetnie wyposażona wanna spa. Czym ona tak naprawdę się będzie tutaj charakteryzować? Jak dokonać prawidłowo jej wyboru? wszelkie wskazówki na ten temat będą się znajdowały poniżej…

Kwestie techniczne

Zanim jednak zajmiemy się naprawdę różnymi sprawami związanymi z szeroko pojętymi kwestiami funkcjonalnymi takich wanien warto skupić się na absolutnych podstawach. Zasadniczo bowiem może się okazać dość kłopotliwa sytuacja później, jeśli wybierzemy świetną, ogromną wannę w wieloma funkcjami masażu, a potem okaże się, że ani w zasadzie to nie dysponujemy tak wielką przestrzenią w naszym spa, ani co gorsza – ciśnienie wody nie jest odpowiednie, to będziemy mieć całkiem poważny problem.

Na początek należy zatem porozmawiać z osobami zawiadującymi całym procesem budowy spa oraz kwestiami ewentualnych remontów, jakie parametry techniczne mogą mieć dane wanny. Szczególnie chodzi tu właśnie o możliwą wielkość, ciśnienie wody. Należy także wziąć pod uwaga wymagania sanepidu odnoszące się np. do odległości pomiędzy poszczególnymi wannami.

Kwestie estetyczne i funkcjonalne wanien w spa

Wydawać by się mogło, że tu najbardziej istotne będą masaże. Jednak wcale tak do końca nie jest. Trzeba bowiem zaznaczyć, że przede wszystkim wanna musi być łatwa w codziennej pielęgnacji. Generalnie powinna ona być łatwa do czyszczenia oraz tak skonstruowana, aby było możliwe czyszczenie jej za pomocą środków grzybobójczych.

Dalej trzeba także wziąć pod uwagę to, jakie rodzaj masaży będzie nam potrzebny oraz w zasadzie, jakie dodatkowe udogodnienia byśmy chcieli widzieć takiej wanny spa. Zasadniczo możliwości tutaj jest naprawdę wiele. Ciekawą opcją jest możliwość regulacji poszczególnych strumieni wody oddziałujących na różne partie mięśni, a także podświetlenie wody.