Wiosna to idealny czas, aby odświeżyć swój samochód, przygotować go do nowego sezonu oraz sprawdzić jego stan techniczny.
Zima niestety nie jest na ogół łaskawa dla naszego samochodu, a zwłaszcza dla jego karoserii. Sól, którą sypią na drogi drogowcy, zdecydowanie nie jest dobra dla blachy w autach. Może powodować ona rdzewienie karoserii i podzespołów oraz degradację lakieru. Niestety zima to kiepski okres, aby na bieżąco dbać o czystość samochodu. Ujemne temperatury skutecznie nas od tego odstraszają. Ponadto świadomość tego, że i tak po przejechaniu kilku kilometrów od myjni znów nasz ukochany samochód będzie brudny, nie pomaga. Dlatego też wraz z nadejściem odwilży i cieplejszych dni, warto porządnie zadbać o czystość samochodu. Przede wszystkim porządnie go umyć. Dobrze byłoby też zabezpieczyć lakier woskiem bądź specjalną powłoką w odpowiednim zakładzie zajmującym się auto detailingiem.
Kolejną ważną kwestią jest stan techniczny pojazdu. Warto o niego zadbać i oddać samochód do warsztatu na przegląd. Poza standardową wymianą filtrów i oleju silnikowego warto sprawdzić też kluczowe części samochodowe takie jak klocki i tarcze hamulcowe. Warto także zadbać o stan naszego zawieszenia i układu kierowniczego.
Sprawą oczywistą jest także zmiana ogumienia, oczywiście jeśli nie używamy opon całorocznych. Pamiętajmy, że opona to jedyny element samochodu, który ma styczność z nawierzchnią. Dlatego też nie warto nadmiernie oszczędzać i kupować opony używane czy też bieżnikowane. Dobrze zainwestować w sprawdzoną markę.

Więcej: wahacz audi a4 b6