oryginalne części samochodowe

Wiosna to idealny czas, aby odświeżyć swój samochód, przygotować go do nowego sezonu oraz sprawdzić jego stan techniczny.
Zima niestety nie jest na ogół łaskawa dla naszego samochodu, a zwłaszcza dla jego karoserii. Sól, którą sypią na drogi drogowcy, zdecydowanie nie jest dobra dla blachy w autach. Może powodować ona rdzewienie karoserii i podzespołów oraz degradację lakieru. Niestety zima to kiepski okres, aby na bieżąco dbać o czystość samochodu. Ujemne temperatury skutecznie nas od tego odstraszają. Ponadto świadomość tego, że i tak po przejechaniu kilku kilometrów od myjni znów nasz ukochany samochód będzie brudny, nie pomaga. Dlatego też wraz z nadejściem odwilży i cieplejszych dni, warto porządnie zadbać o czystość samochodu. Przede wszystkim porządnie go umyć. Dobrze byłoby też zabezpieczyć lakier woskiem bądź specjalną powłoką w odpowiednim zakładzie zajmującym się auto detailingiem.
Kolejną ważną kwestią jest stan techniczny pojazdu. Warto o niego zadbać i oddać samochód do warsztatu na przegląd. Poza standardową wymianą filtrów i oleju silnikowego warto sprawdzić też kluczowe części samochodowe takie jak klocki i tarcze hamulcowe. Warto także zadbać o stan naszego zawieszenia i układu kierowniczego.
Sprawą oczywistą jest także zmiana ogumienia, oczywiście jeśli nie używamy opon całorocznych. Pamiętajmy, że opona to jedyny element samochodu, który ma styczność z nawierzchnią. Dlatego też nie warto nadmiernie oszczędzać i kupować opony używane czy też bieżnikowane. Dobrze zainwestować w sprawdzoną markę.

Więcej: wahacz audi a4 b6