najlepszy wynajem samochodów

Osoby, które planują wynajem auta mają bardzo duże możliwości wyboru. Na przestrzeni ostatnich lat na rynku pojawiło się bardzo dużo wypożyczalni. Niektóre z nich działają jedynie na rynku lokalnym, inne mają zasięg ogólnopolski i zakładają swoje oddziały w największych miastach kraju. Jak wybrać idealną ofertę dla siebie?
Pierwszym krokiem powinno być przyjrzenie się flotom, które posiadają wypożyczalnie. Niejedna wypożyczalnia samochodów specjalizuje się w samochodach jednej lub dwóch klas (np. miejskich i kompaktowych). Większość firm tego typu posiada jednak bardzo zróżnicowane floty – od małych aut idealnych do jazdy po zakorkowanym mieście przez duże samochody z nadwoziem typu SUV aż po eleganckie Mercedesy klasy S i inne auta klasy Premium. Często uzupełnieniem oferty są 9-osobowe mini busy, które doskonale sprawdzają się na rodzinne wyjazdy, konferencje czy firmowe imprezy integracyjne, gdy samochodem ma podróżować większa ilość osób.
Po wybraniu modelu, który idealnie spełni nasze oczekiwania, warto sprawdzić, czy oferowane pojazdy są nowe. Coraz częściej wypożyczalnie oferują auta, które mają maksimum do 2-3 lat. Z powodzeniem można znaleźć także roczne samochody. Kolejną kwestią jet stan techniczny floty – samochody powinny przechodzić regularne przeglądy, być utrzymane w doskonałym stanie technicznym i wizualnym.
Pod uwagę warto wziąć również wyposażenie pojazdu dostępne w cenie (np. klimatyzację, nawigację GPS, fotelik dla dziecka). Następnym punktem powinno stać się przeanalizowanie warunków najmu. Warto zwrócić uwagę na limit kilometrów, wysokość kaucji, opłacone polisy ubezpieczeniowe.

Zobacz: Wypożyczalnia samochodów Szczecin