tanie pranie tapicerekTwoje tapicerowane meble są stare i zabrudzone? Zamiast od razu się ich pozbywać może postaw na pranie tapicerki meblowej?
Niestety samodzielne czyszczenie mebli tapicerowanych kończy się zazwyczaj w ten sam sposób – środek zostaje wtarty do środka razem z brudem i bakteriami.
Aby meble nie zostały w żaden sposób uszkodzone warto zdecydować się na fachowość i profesjonalizm, jaki zagwarantuje Ci firma piorąca meble tapicerowane. Takie czyszczenie odbywa się w domu klienta i polega na metodzie ekstrakcji, to znaczy, że brud zostaje wypłukany usunięty pod ciśnieniem z równoczesnym odsysaniem wody.
Przed wynajęciem firmy piorącej warto dogłębnie zapoznać się z ich ofertą. Czy wykorzystują wysokiej jakości środki piorące? Ile trwa schnięcie po takim czyszczeniu? Zdarzają się firmy, które wykorzystują do pracy nieodpowiednio dobrany sprzęt co niesie za sobą nieprzyjemne skutki takie jak oczekiwanie kilku dni lub nawet tygodnia na wyschnięcie mebla. Szczególnie delikatne jest pranie kanap, gdzie na dużej przestrzeni znacznie widoczne są wszelkie niedociągnięcia w wykonanej pracy.
Pranie tapicerki meblowej pomaga znacznie na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który często towarzyszy naszym wysłużonym meblom tapicerowanym. Dodatkowym atutem jest zniwelowanie siedlisk bakterii.
Jak często należy prać meble tapicerowane? Nie ma określonego czasu. Jeśli przedmioty te znajdują się w pomieszczeniu dla niepalących i są nieznacznie zaplamione wystarczy jeśli pranie będzie odbywało się średnio co dwa lata.

Więcej: Firma piorąca dywany Olsztyn