Chcesz zawrzeć umowę pisemną i potrzebujesz dokumentu z wszystkimi wymaganymi informacjami? Dzisiaj w internecie można bez problemu znaleźć setki wzorów umów. Czy warto z nich korzystać? Kiedy lepiej napisać umowę od zera?

Czym jest wzór umowy?

Wzór umowy to rodzaj dokumentu, który po wypisaniu przekształca się w umowę. Stanowi on rodzaj formularza, który może być wypełniony na komputerze lub wydrukowany i wypisany odręcznie.

Obecnie w internecie można znaleźć wiele darmowych wzorów umów, które odnoszą się do różnych typów porozumień zawieranych pomiędzy osobami fizycznymi, prawnymi. Online można wyszukać także wzory dokumentów urzędowych.

Wzory umów – rodzaje

Wśród dostępnych wzorów umów dostępne są między innymi:

– Wzór umowy kupna i sprzedaży, w tym wzór umowy sprzedaży samochodu.
– Wzór umowy najmu – mieszkania, domu, mienia.
– Wzory umów zawieranych z pracodawcą – o pracę, zlecenia, o dzieło.
– Wzór umowy na roboty budowlane.
– Wzór umowy pożyczkowej.
– Wzory umów stosowanych w biznesie – umowa z podwykonawcą, umowa handlowa, umowa o współpracy, umowa o wykonanie usługi i inne.

Czy warto korzystać ze wzorów umów?

Gotowe wzory umów są bardzo wygodnym rozwiązaniem wtedy, gdy trzeba podpisać umowę. Warto jednak wskazać, że nie zawsze sprawdzają się one w każdej sytuacji.

Gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości związane z zawarciem umowy, najlepiej skonsultować się z prawnikiem. Porady prawne przez telefon oraz internet pozwalają na szybkie uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące każdego typu umowy, bez wychodzenia z domu lub firmy.

Prawnik może także przygotować indywidualną umowę uwzględniającą wszystkie kluczowe zapisy.
Źródło: https://krmp.pl/