Cukrzyca to schorzenie, do którego trzeba podejść zadaniowo. Każdy diabetyk powinien zaczynać dzień od pomiaru cukru, a gdy zajdzie taka potrzeba wysłać w bój zestawy infuzyjne medtronic, które złagodzą skoki glukozy.

Zestawy infuzyjne- najczęstsze problemy

Po pierwsze żaden diabetyk nie lubi tych wszystkich rurek, drenów czy igieł. Są one problematyczne, bo trzeba je bez przerwy wymieniać lub zaopatrywać się w aptece. Jednak insulina to nie pyszny sok i nie da się jej wypić. Trzeba wtłoczyć ją jak kroplówkę prosto do żył, a najlepiej nadadzą się do tego jedynie zestawy infuzyjne medtronic. Problem w tym, że są one dosyć drogie i nie zawsze refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Sama insulina też nie jest tania, a potrzeba jej przecież sporo. Toteż, by dostać na nią dofinansowanie z placówek medycznych- trzeba się nalatać. Samo wkłucie też jest dosyć bolesne i trochę schodzi, zanim diabetyk przyzwyczai się do tego faktu.

Jak należy dbać o zestawy infuzyjne accu-chek?

Jako że używa się ich podskórnie, należy uważać, żeby się nie zabrudziły. Bakterie mogłyby zaszkodzić całemu organizmowi, który i tak już jest mocno osłabiony. Wkłucia accu check należy także, co jakiś czas poddawać wymianie. W końcu igły mogą się s czasem pokrzywić, a kaniula ulec zalepieniu. Ponadto zestawami infuzyjnymi nie wolno potrząsać ani nimi rzucać, bo są wykonane z delikatnego materiału, który źle znosi wstrząsy. Sama insulina powinna być trzymana w lodówce, bądź chłodnym zaciemnionym miejscu.

Inne powinności diabetyka

Niestety nawet aktywność fizyczna powinna być dostosowana do stopnia zaawansowania cukrzycy. Im jest on większy, tym zajęcia ruchowe powinny być lżejsze i z częstszymi przerwami. Zbyt szybkie spalanie cukru, również jest groźne. Diabetyk powinien także uważać w saunie czy solarium, bo zbyt długie przebywanie w tych miejscach nie wyjdzie mu na zdrowie. Każdy cukrzyk powinien coś zjeść przed wyjściem z domu, bo na pustym baku daleko nie zajedzie.