Moda i Uroda

Jak dobrać makijaż do typu urody

  • 4 lutego, 2024
  • 3 min read
Jak dobrać makijaż do typu urody

Jak dobrać makijaż do typu urody

Wybór odpowiedniego makijażu jest kluczowy dla każdej kobiety. Nie tylko pozwala podkreślić jej naturalne piękno, ale także może pomóc ukryć ewentualne niedoskonałości. Jednak nie każdy makijaż będzie pasował do każdego typu urody. Dlatego warto poznać swoją urodę i dostosować do niej odpowiednią technikę i produkty.

Pierwszym krokiem w doborze makijażu jest określenie swojego typu urody. Wyróżniamy cztery podstawowe typy: zimny, ciepły, neutralny oraz głęboki. Aby to zrobić, wystarczy przyjrzeć się swojej skórze i włosom. Jeśli masz jasną cerę o różowym lub niebieskim odcieniu oraz blond lub popielate włosy, należysz do typu zimnego. Natomiast jeśli twoja skóra ma złoty lub oliwkowy odcień, a włosy są ciemniejsze – jesteś typem ciepłym. Osoby o neutralnym typie urody mają równomiernie rozłożone kolory na twarzy i włosach, natomiast głęboki typ charakteryzuje się ciemną cerą i bardzo ciemnymi włosami.

Jak dobrać makijaż do typu zimnego

Jeśli należysz do typu zimnego, powinnaś unikać ciepłych kolorów w makijażu. Zamiast tego postaw na chłodne odcienie różu, fioletu czy niebieskiego. W przypadku podkładu wybieraj te o różowym lub neutralnym odcieniu, a bronzer i rozświetlacz powinny mieć delikatny różowy lub srebrzysty połysk. Jeśli chodzi o usta, najlepiej będą wyglądać jasne odcienie różu lub nude.

W przypadku makijażu oczu warto postawić na kontrastujące kolory. Na przykład, jeśli masz niebieskie oczy, możesz użyć brązowego cienia, aby podkreślić ich kolor. Natomiast dla zielonych oczu idealnie sprawdzą się fioletowe lub szare cienie. Pamiętaj także o precyzyjnym eyelinerze i tuszu do rzęs, aby podkreślić swoje piękne oczy.

Jak dobrać makijaż do typu ciepłego

Dla osób o ciepłym typie urody najlepszym wyborem będą ciepłe kolory w makijażu. Odcienie brązu, złota czy pomarańczu będą idealnie pasować do twojej skóry i włosów. Podkład powinien mieć żółty lub oliwkowy odcień, a bronzer i rozświetlacz – złoty lub brązowy. Na usta możesz wybrać ciepłe odcienie różu lub pomarańczy.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, warto postawić na naturalne kolory, takie jak brąz czy beż. Możesz także użyć cieni w odcieniach zieleni lub brzoskwini, aby podkreślić kolor swoich oczu. Unikaj jednak zbyt ciemnych kolorów, które mogą przytłoczyć twoją urodę. W przypadku tuszu do rzęs, najlepszym wyborem będzie brązowy lub złoty, aby dodać ciepła do spojrzenia.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *