Sport i Zdrowie

Odzież piłkarska, którą powinieneś mieć w torbie na okres przygotowań do rundy wiosennej

  • 16 marca, 2024
  • 3 min read
Odzież piłkarska, którą powinieneś mieć w torbie na okres przygotowań do rundy wiosennej

Zima powoli chyli się ku końcowi. Najwyższy czas więc wybudzić się z zimowego snu i zacząć pełną parą przygotowania do wiosennej rundy! Niezależnie od tego, czy w piłkę nożną grasz amatorsko, czy zawodowo, sprawdź listę produktów, z którymi powinieneś rozpocząć swój wiosenny okres przygotowawczy!

Buty nie tylko piłkarskie

Wiadome jest, że odpowiednie buty piłkarskie to podstawowy element wyposażenia w asortymencie każdego piłkarza. Zawsze powinny być one dobrane do powierzchni, na której przeprowadzane będą treningi. Korki najlepiej sprawdzą się na powierzchniach grząskich i śliskich. Na suchych, naturalnych powierzchniach sprawdzą się lanki, natomiast do treningów na sztucznej nawierzchni przygotuj turfy.

Jednak buty typowo piłkarskie to nie wszystko.

O formę warto zadbać również poza boiskiem, dlatego zaopatrz się również w buty do biegania. Wybór odpowiedniego obuwia to sprawa indywidualna, nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę kilku czynników, takich jak np. rodzaj powierzchni, na której będziesz biegał, czy parametry techniczne butów.

Bielizna termoaktywna

Wiosenna aura często lubi płatać figle i upalne, słoneczne przedpołudnie szybko może przemienić się w przeszywający mroźnym wiatrem wieczór. Dlatego warto się zabezpieczyć na psikusy przyrody i zaopatrzyć w bieliznę termoaktywną. Bo chyba raczej nie chcesz rozpocząć przygotowań do sezonu od choroby?

W profesjonalnym sklepie piłkarskim, takim jak https://zina.pl/odziez w dziale „odzież dla piłkarzy” bez problemu znajdziesz profesjonalną bieliznę termoaktywną przystosowaną do różnego rodzaju aktywności fizycznej.

Bielizna ta wyprodukowana jest ze specjalistycznych włókien, które idealnie dopasowują się do ciała, nie ograniczając jednocześnie w żaden sposób ruchów. Ważnym czynnikiem w przypadku tej bielizny jest również szybkie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu ciało nie ulega wychłodzeniu.

Sportowa kurtka przeciwdeszczowa

Skoro już jesteśmy przy wiosennych kaprysach pogody, to należy równie pamiętać, że wiosna to pora roku, podczas której deszcze są normą — i bynajmniej nie jest to przyjemny, ciepły deszczyk. Dlatego o tej porze roku obowiązkowa odzież piłkarska to kurtki przeciwdeszczowe.

Podczas zakupów koniecznie zadbaj o to, by posiadała ona wodoodporny zamek, w przeciwnym razie nie zabezpieczy Cię ona w 100% przed deszczem. Sportowe kurtki ortalionowe z reguły chronią również przed wiatrem, więc odpowiednio dobrana kurtka nie tylko uchroni Cię od przemoknięcia, ale również zapewni Ci uczucie ciepła.

Pamiętaj, że jest to kurtka, którą będziesz ubierał podczas treningów — nie wybieraj kurtki, która w jakikolwiek sposób będzie krępowała Twoje ruchy.

Piłkarskie skarpety treningowe

Ostatnie, ale nie mniej ważne – skarpety piłkarskie – to część garderoby, która, jeśli chodzi o ubrania piłkarskie, jest stanowczo niedoceniana. Tymczasem odpowiednio dobrane, profesjonalne skarpety posiadają dodatkową warstwę amortyzacyjną, która wpływa na komfort podczas treningów.

Specjalnie dobrane włókna, zabezpieczają stopy przed powstaniem grzybicy, a wzmocnienie na piętach i palcach przedłuża ich żywotność!

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *